fbpx

3. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali Başlıyor

Her yıl binbir emek ve uğraşla hayata geçirmek için heyecanlandığımız Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali‘nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirmek için hazırlıklarımız sürüyor.

İstanbulimpro ile birlikte organizsayonunu ve ev sahipliğini üstlendiğimiz festivalimiz bu yıl Tek-i Diyar teması üzerinden göç, mülteci ve sürgün hikayeleri ve panellerinden oluşurken bu yıl ki festivali hikaye ve masalların büyük ismi Pertev Nail Boratav’a ithaf etmekten mutluluk duyarız.

Festival Tanıtım Bülteni

 

“O iyi insanlar, o güzel atlara binip, çekip gittiler.”

—Yaşar Kemal

 

 

Bu yıl Mart ayının 18. günü ile 21. günü arasına denk gelecek olan 3. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, bu yıl “Terk-i Diyar” temasıyla yol hazırlıklarına başladı.

istanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortak organizasyonuyla gerçekleşecek olan festivalimizi Pertev Naili Boratav’a ve “Kış Ruhu”nda üşüyerek sınırları aşan ve düşünce ile deneyimin önündeki engelleri yıkarak en uzak sahile doğru yol alan tüm sürgün edilmişlere adıyoruz.

Festivalimizde hikâye anlatıcılığı performansları ve atölyelerin yanı sıra, “Pertev Naili Boratav ve Hikâye Anlatıcılığı” üzerine bir de panel gerçekleşecek.

Festivalimize katılımları kesinleşen hikâye anlatıcıları arasında, Hollanda’dan Mezrab Hikâye Anlatıcılığı Okulu’nun kurucusu ve uluslararası hikâye anlatıcılığı ödülü sahibi Sahand Sahebdivani, Lübnan’dan Rafi Feghali, Türkiye’den Âşık Erzade ve Sefarad Kültür Derneği Anlatıcıları bulunuyor.

Hikâyelerin büyüsüne kapılan herkesi 18-21 Mart 2020 tarihlerinde istanbulimpro Sahne’de gerçekleşecek festivalimize bekliyoruz.

Festival Sayfalarımız

web: https://storyfestist.com

facebook: https//facebook.com/storyfestist

twitter: https//twitter.com/storyfestist

instagram: https//instagram.com/storyfestist

youtube: https://www.youtube.com/channel/UCMBG6jB2wdBgAr8D2xZF0nw

facebook etkinlik: https://www.facebook.com/events/624683908289403/?event_time_id=624683918289402

 

18-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek festivalimize tüm hikaye severleri bekliyoruz…

Her ne kadar sürç-i lisan ettimse affola efendim…

Muzip Masal Cini

Muzip Masal Cini

Masallar üzerine ve masallara dair her şeyi heybesine doldurmuş bir masalcıdır Muzip Masal Cini. Bu bakımdan kendi masallarını ve Ribelyus adlı masal evreninde yaşananları naklederken başka hikayelere de misafir olur. Uzun lafın kısası masalların anlatılmayıp unutulmaya yüz tuttuğu bu yüzyılda yeniden masal anlatabilmek adına beyhude mücadeleye girmiş bir hayal kahramanıdır. Aynı zamanda anlatıla anlatıla günümüze kadar yolculuğuna devam eden masalların toplanması, derlenmesi ve arşivlenmesi gibi çalışmaları kendine görev addetmiştir. Muzip Masal Cini hem masal yazmak hem de unutulmaya yüz tutmuş masalları kayıt altına alıp arşivlemek üzerine hayat bulmuş bir hayali kahramanın gerçek dünya ile masalsı mücadelesidir.

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.