fbpx

5. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali Başlıyor.

Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz 2. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali‘nin kurucusu, ev sahibi ve organizatörü istanbulimpro 16-19 Ekim tarihlerinde doğaçlama tiyatro festivalinin 5.sini düzenlemeye hazırlanıyor. Muzip Masal Cini olarak yine organizasyonu ve ekibinin içinde olduğum festivalde Türkiye ve dünyadan bir çok doğaçlama tiyatro sanatçısı atölye ve performansları ile sahne alacak. Festival komitesinin yayınladığı basın bültenine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Hikaye ve masal anlatıcılığın temeli olan doğaçlamanın bu muhteşem festivalini kaçırmamanızı diliyorum. Festivalde görüşmek üzere.

“Oyun insanın bedenini, zihnini, zekâsını ve yaratıcılığını uyandırır ve yaşam enerjisine dokunarak onu harekete geçirir.”
—Viola Spolin

Türkiye’nin doğaçlama tiyatro alanındaki uluslararası temsilcisi istanbulimpro, 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında 5. Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali’ni gerçekleştireceğini duyurmaktan gurur duyar.

Daha önceki festivallerde 12 ülkeden 45 oyuncu İstanbul’da bir araya gelmiş, 25 gösteri ve 12 atölyeyle toplamda üç binin üzerinde seyirciye ulaşmıştı.

Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali’nin doğaçlama sanatı alanında kültürel temaslar yaratma ve İstanbul seyircisini dünyada gerçekleşen tarzlar ve deneyimlerle buluşturma amacı, kurulan bağlantılar aracılığıyla farklı illerde gerçekleştirilen yeni organizasyonlarla süreklilik arz eder hale geldi. Bu yıl da bu etkiyi artırarak devam ettirmek amacıyla yola çıktığımız festivalimize kısa sürede çok değerli geri dönüşler gerçekleşti.

16-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 5. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali’nde, 6 farklı ülkeden gelen 7 doğaçlama sanatçısı, atölyeleri ve farklı gösteri formatlarını Türkiye seyircisiyle buluşturacak. Ekim ayında doğaçlamanın nabzı istanbulimpro Sahne’de atacak.

2019 yılında festivalimize katılımı kesinleşen uluslararası konuklarımız:
– Jens Wienand (Almanya)
– Andel Sudik (ABD)
– Will Luera (ABD)
– Ignacio Grinstein (Arjantin)
– Liron Levin (İsrail)
– Andrew Hefler (Macaristan)
– Ilaria Martinelli (İtalya)

Improv Improves / Doğaçlama Geliştirir sloganıyla yola çıkan 5. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali eşliğinde doğaçlama sanatının büyüsüyle buluşmak isteyen herkesi 16-19 Ekim tarihleri arasında istanbulimpro Sahne’ye bekleriz.

Biletler Biletinial

Festival Facebook Etkinliği: https://www.facebook.com/events/893320257730415/?event_time_id=893320261063748&active_tab=about 

Muzip Masal Cini

Masallar üzerine ve masallara dair her şeyi heybesine doldurmuş bir masalcıdır Muzip Masal Cini. Bu bakımdan kendi masallarını ve Ribelyus adlı masal evreninde yaşananları naklederken başka hikayelere de misafir olur. Uzun lafın kısası masalların anlatılmayıp unutulmaya yüz tuttuğu bu yüzyılda yeniden masal anlatabilmek adına beyhude mücadeleye girmiş bir hayal kahramanıdır. Aynı zamanda anlatıla anlatıla günümüze kadar yolculuğuna devam eden masalların toplanması, derlenmesi ve arşivlenmesi gibi çalışmaları kendine görev addetmiştir. Muzip Masal Cini hem masal yazmak hem de unutulmaya yüz tutmuş masalları kayıt altına alıp arşivlemek üzerine hayat bulmuş bir hayali kahramanın gerçek dünya ile masalsı mücadelesidir.

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.