fbpx

Nazlı Çevik’in Yeni Kitabı: Şifa Veren Masallar Raflarda

Masal anlatıcılığı dediğimizde ülkemizde akla ilk gelen isimlerdendir Nazlı Çevik Azazi. Kendisini hem masalları hem de Seiba Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi’ndeki eğitimlerinden tanıyoruz. Nazlı Çevik’in modern hikaye anlatıcılığına getirdiği yeni soluk yadsınamaz. Geçtiğimiz yıl Nazlı bize sadece anlatıcı ve eğitmen olmadığını ilk kitabı ile göstermişti. İlk kitabı yine Doğan Novus etiketi ile raflara yılın ilk günlerinde çıkan Nazlı anlatımı ve eğitmenliği kadar da keyifli bir yazar olma yolunda uygun adımlarla ilerliyormuş aslında.

2019’u bitirirken yeni bir kitap sürprizi ile daha karşımıza çıktı. Durdurak bilmeyen enerjisi satırlarından bize ulaşmaya devam eden Nazlı yeni kitabında masalların şifalı yönlerine değinmiş.

Ben kitap hakkında çok fazla bilgi paylaşmak istemiyorum lakin masala veya masallara dair bir şeylere ilgi duyursanız ruhunuzda biraz şifaya ihtiyacınız varsa Şifa Veren Masallar tam size göre

Lafı fazla uzatmadan buraya kitabı tanıtım bültenini bırakıyorum

Tanıtım Bülteni

Masal ruhun aynasıdır. Başka türlü söylenemeyecek olan hakikatler masalın diliyle konuştuğunda, o masalın aynasında gördüğümüz ruhumuzun gizli parçalarıdır. Masallarla şifalanmaya hazır mısınız? Ruhunuzun gizli parçalarını masalın efsunlu aynasında bir bir keşfetmeye… İçinizdeki çocuğun sesine kulak vermeye… Nazlı Çevik Azazi Şifa Veren Masallar’da bizi masallarla örülü bir iyileşme yolcu-luğuna davet ediyor. Yarasını masallarla adeta “yıkanarak” iyileştiren bir kadınla tanışıyoruz bu kitapta. Masalların kadim evrenine giriyoruz. Orada kendi benliğimizin hakikatiyle buluşuyoruz. Masalın dünyasına girerken geçeceğimiz Kalp Kapısı, bize sembollerin ve oyunun diliyle sesleniyor… Akıl Kapısı, masalın kalbinde keşfettiklerimizi tefekkür yoluyla kendi kalbimize mühürlemeye davet ediyor bizi… Ve bütün kapılar aynı yere, içimizdeki hakikate açılıyor…

 

Bir önceki kitabı Masallar hakkındaki yazımıza da göz atmak isterseniz buyurunuz sizi böyle alabiliriz efendim.

Büyülü masalların hikaye anlatıcısı Nazlı Çevik’in İlk Kitabı Raflarda Yerini Aldı

 

Her ne kadar sürç-i lisan ettimse affola…

Muzip Masal Cini

Masallar üzerine ve masallara dair her şeyi heybesine doldurmuş bir masalcıdır Muzip Masal Cini. Bu bakımdan kendi masallarını ve Ribelyus adlı masal evreninde yaşananları naklederken başka hikayelere de misafir olur. Uzun lafın kısası masalların anlatılmayıp unutulmaya yüz tuttuğu bu yüzyılda yeniden masal anlatabilmek adına beyhude mücadeleye girmiş bir hayal kahramanıdır. Aynı zamanda anlatıla anlatıla günümüze kadar yolculuğuna devam eden masalların toplanması, derlenmesi ve arşivlenmesi gibi çalışmaları kendine görev addetmiştir. Muzip Masal Cini hem masal yazmak hem de unutulmaya yüz tutmuş masalları kayıt altına alıp arşivlemek üzerine hayat bulmuş bir hayali kahramanın gerçek dünya ile masalsı mücadelesidir.

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.